André Stern – Zabawa. O uczeniu się, zaufaniu i życiu pełnym entuzjazmu

Najnowsza książka André Sterna to opowieść o roli zabawy w nauce, znaczeniu zaufania do dziecka oraz odkrywaniu jego naturalnego potencjału. 

Jaka jest pierwsza rzecz, którą robi dziecko, gdy się je zostawia w spokoju? Bawi się. Wiemy o tym, nie musimy się nawet zastanawiać nad odpowiedzią.

A gdyby dziecku w tym nie przeszkadzać, wówczas… już zawsze by się bawiło!

Dlaczego więc ciągle przeszkadzamy bawiącemu się dziecku?

André Stern

Zabawa jest najskuteczniejszym narzędziem do uczenia się, w jakie wyposażyła nas natura. André Stern opowiada o niesamowitej sile swobodnej zabawy, ciekawości świata oraz rozwijaniu pasji. Jego przekaz wypływa z dorobku jego ojca Arno, który od ponad sześćdziesięciu lat nieprzerwanie pracuje z dziećmi, a także z jego osobistego doświadczenia dzieciństwa bez szkoły, które pozwoliło mu opanować umiejętności od czytania, pisania i liczenia przez naukę pięciu języków, programowania i astronomii po profesjonalną grę na instrumencie, komponowanie muzyki i lutnictwo.

Stern dzieli się swoimi obserwacjami dotyczącymi zabawy – najlepszego sposobu poznania siebie i otaczającego świata – i pokazuje, jak dzięki niej Twoje dziecko może uczyć się naprawdę skutecznie.

Premiera: 18 maja 2017 r.

 

w kategorii: zapowiedzi
Powrót