21. Targi Książki w Krakowie za nami!

21. Targi Książki w Krakowie za nami!

Dotychczasowe wizyty André Sterna w Polsce cieszyły wielkim zainteresowaniem. Jak było tym razem? Zapraszamy na krótką relację z naszego pobytu na 21. Targach Książki w Krakowie.

„…I nigdy nie chodziłem do szkoły” – co sprawia, że uczymy się skutecznie?

Nasi czytelnicy mogli spotkać nas podczas Targów każdego dnia, ale to sobota była prawdziwym puktem programu, ponieważ dołączył do nas sam André Stern O godzinie 11.00 w Saloniku Literackim wygłosił prelekcję zatytułowaną „…I nigdy nie chodziłem do szkoły – co sprawia, że uczymy się skutecznie?”. Opowiedział o niesamowitej sile swobodnej zabawy, ciekawości świata oraz rozwijaniu pasji. Dzieciństwo bez szkoły, naturalna nauka czytania, pisania i liczenia, poznanie pięciu języków, programowania i astronomii oraz profesjonalnej gry na instrumencie, komponowanie muzyki i lutnictwo czynią Sterna niesamowitym wyjątkiem w świecie edukacji oraz wzbudzają niemałe zainteresowanie jego osobą.

Podczas spotkania Stern podzielił się swoimi obserwacjami dotyczącymi zabawy, która jest najskuteczniejszym narzędziem do uczenia się, w jakie wyposażyła nas natura, a także najlepszym sposobem poznania siebie i otaczającego świata. Dzięki wielu przykładom ze swojego dzieciństwa, popartym wynikami badań neurodydaktyki pokazał, jak przez zabawę dziecko doświadcza głębokiego spełnienia i szczęścia.

Po prelekcji André spotkał się z czytelnikami na naszym stoisku. Była to niezwykła okazja, z której skorzystało wielu nowych i stałych czytelników. Rozmowy, zdjęcia, autografy… Nie było osoby, która odeszłaby z pustymi rękami lub niezadowolona. Wszystkim, którzy w tych dniach odwiedzili nasze stoisko i wzięli udział w spotkaniach ze Sternem serdecznie dziękujemy za obecność i entuzjazm 🙂

Czekamy na kolejne spotkania 😉

w kategorii: blog
Powrót