André Stern – cytaty, które zainspirują rodziców i nauczycieli

Dzielimy się niesamowitą dawką inspiracji – wybrane cytaty André Sterna to kwintesencja podejścia do swobodnej zabawy, którą André nazywa najważniejszą i najbardziej naturalną formą uczenia się.

 

 

“Dlaczego więc ciągle przeszkadzamy bawiącemu się dziecku?”

 

André Stern – cytaty, które inspirują:

1. “Czy zabawa jest potrzebą mniej ważną niż picie? Czy nie zasługuje na szacunek? Czy można ją bezpardonowo przerywać?”


2. “Zabawę trzeba traktować poważnie, bo nie istnieje lepsza metoda uczenia się.”


3. “Spójrz, jak bardzo poważne jest dziecko podczas swobodnej zabawy! Czy dostrzegasz jego wytrwałość, niezwykłą koncentrację, zdolność pokonywania własnych ograniczeń? Tego wszystkiego nie ma, gdy dziecko dostaje jakieś polecenie do wykonania.”

André Stern w pracowni ojca

 

4. “Zabawa i nauka tworzą nierozdzielną jedność i zupełnie nie rozumiem, jak można tworzyć i utrzymywać antagonizm między nauką zaklasyfikowaną jako poważne, priorytetowe zajęcia, a pogardzaną zabawą, ograniczaną do przerw między lekcjami.”


5. “W szkole, gdzie dominują konkurencja i ciągłe porównywanie, dzieci doświadczają bycia przeciw sobie zamiast bycia ze sobą.”


6. “Wszystkie dzieci się bawią, nawet w najgorszych warunkach. Wojna, bieda, głód, czy nadmiar dobrobytu – dzieci bawią się kiedy to tylko możliwe.”

 

André Stern i jego wielka dziecięca pasja – Lego Technic


7. “Zabawa pozwala dziecku nawiązywania więzi z codziennością, sobą i ze światem, potrzebą, powołaniem, często intensywnym wewnętrznym pragnieniem.”


8. “Pogrążone w zabawie dzieci przekraczają własne granice, których nigdy by nie przekroczyły, gdyby im coś takiego nakazać.”


9. “Pragnienie zabawy jest u dzieci silniejsze niż ból.”


10. “Jeśli dzieci zostawia się w ich żywiole, zabawie, są bez wyjątku genialne.”


Wszystkie cytaty pochodzą z książki “Zabawa. O uczeniu się, zaufaniu i życiu pełnym entuzjazmu” André Stern.


Andre Stern Zabawa
Andre Stern I nigdy

 

André Stern – cytaty….? To nie koniec!

 

 

Zapraszamy na spotkanie zatytułowane “…I nigdy nie chodziłem do szkoły – co sprawia, że uczymy się skutecznie?”, podczas którego:
– poznasz jego historią dzieciństwa bez szkoły i ocen
– odkryjesz niezwykłą rolę swobodnej zabawy
– dowiesz się, jak wspierać dziecko w skutecznym uczeniu się oraz odkrywaniu pasji i mocnych stron.

Do tej pory w Polsce odbyło się już kilkanaście spotkań z André Sternem. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestników zachwyca zarówno niesamowita historia dzieciństwa bez szkoły, jak i wiele praktycznych wskazówek, których André udział rodzicom i nauczycielom. Stern wyczerpująco odpowiada na każde pytanie, podając wiele przykładów gotowych do zastosowania w pracy z dzieckiem od zaraz.

 

Bilety w promocyjnej cenie 39 zł dostępne do 4 lutego 2018!

Zapisy i bilety w promocyjnych cenach oraz szczegóły dotyczące wydarzeń znajdziesz TUTAJ.

 

 

 

w kategorii: blog
Powrót