André Stern – WIDEO – Niezbędnik świadomego rodzica

André Stern – WIDEO – Niezbędnik świadomego rodzica

Jak rodzice pracujący mają zajmować się edukacją dziecka? Jakie zajęcia dodatkowe wybierać? Jak dziecko może bez szkoły rozwinąć potrzebne kompetencje? Co, jeśli chce tylko grać w gry komputerowe?

Na te i inne pytania związane z wychowaniem bez szkoły André Stern odpowie w cyklu “Niezbędnik świadomego rodzica”. Kolejne nagrania będą pojawiały się w każdy czwartek na naszym kanale na YouTube.

André Stern jest muzykiem, kompozytorem, lutnikiem zajmującym się budową gitar, dziennikarzem oraz pisarzem. Nigdy nie chodził do szkoły. Nigdy nie zdawał żadnego egzaminu.

Jego doświadczenie nie byłoby możliwe, gdyby nie jego ojciec Arno – pedagog i badacz, który od lat pięćdziesiątych nieprzerwanie prowadzi w Paryżu pracownię malarską. Obserwacja dzieci w pracowni skłoniła go do badania spontanicznych i wrodzonych skłonności młodych ludzi. Swoje wnioski potwierdził w kilkunastu podróżach do odległych ludów, nietkniętych ręką cywilizacji. Ufając w ogromny potencjał do uczenia się ludzi postanowił nie posyłać swoich dzieci do szkoły.

Dziś Andre, poza pracą w dziedzinie muzyki i dziennikarstwa, jest specjalistą w dziedzinie alternatywnych metod kształcenia i współpracuje ze szkołami, uczelniami, stowarzyszeniami, firmami oraz nauczycielami i rodzicami. W licznych prelekcjach zachęca do przyjęcia nowej postawy – zaufania i szacunku do dzieci.

Swoje doświadczenia opisał w dwóch książkach: …i nigdy nie chodziłem do szkoły oraz Zabawa. O uczeniu się, zaufaniu i życiu pełnym entuzjazmu.

André Stern – Wideo

Zauważyliśmy, że wielu z Was chce wiedzieć więcej o tym, jak w praktyce wyglądało dzieciństwo André bez szkoły i na czym polegała świadoma postawa jego rodziców, a Ci z Was, którzy już zdecydowali się na taką drogę, szukają podpowiedzi w problemach, które napotykają.

Dlatego poprosiliśmy André Sterna, żeby na najczęstsze zagadnienia odpowiedział w formie nagrań wideo.

Mamy nadzieję, że będziecie z nami! Zachęcamy do wpisywania dodatkowych pytań i uwag w komentarzach oraz do subskrybowania kanału.

Zapraszamy!

Lista odcinków

Poniżej znajdziecie linki do wszystkich odcinków, które ukazały się do tej pory.

 

w kategorii: blog
Powrót