André Stern

andre-stern-2André Stern (ur. w 1971 r. w Paryżu) jest muzykiem, kompozytorem, lutnikiem zajmującym się budową gitar, dziennikarzem oraz pisarzem.

André nigdy nie chodził do szkoły. Jest synem Arno Sterna, pedagoga i badacza, który szczególną uwagę poświęcił spontanicznym skłonnościom istoty ludzkiej.

Dzisiaj występuje z grupą taneczno-teatralną, uczy muzyki, prowadzi wykłady, zajmuje się informatyką, a także pracuje jako dziennikarz i pisarz. Jako ekspert w dziedzinie alternatywnych metod kształcenia współpracuje z uniwersytetami, szkołami, stowarzyszeniami, firmami oraz nauczycielami i rodzicami.

Jest przewodniczącym Instytutu Arno Sterna (Institut Arno Stern) oraz przewodniczącym inicjatywy „Mężczyźni Przyszłości”.

André Stern jest jednym z bohaterów głośnego filmu „Alfabet” Erwina Wagenhofera z 2013 r.

Jest także autorem dwóch bestsellerowych książek, w których opisuje doświadczenia swojego życia bez szkoły: …I nigdy nie chodziłem do szkoły (Wydawnictwo Element, 2016) oraz Zabawa. O uczeniu się, zaufaniu i życiu pełnym entuzjazmu (Wydawnictwo Element, 2017), a także napisanej wspólnie z Arno Sternem Mój ojciec, mój przyjaciel (Wydawnictwo Element, 2016). Książka …I nigdy nie chodziłem do szkoły została przetłumaczona na sześć języków.

André jest człowiekiem spełnionym zawodowo oraz szczęśliwym mężem i ojcem.

 

 

w kategorii: autorzy

Książki:

Powrót