Kurs Arno Sterna

Kurs Arno Sterna

Kurs Arno Sterna Malort i zabawa malarska to pierwszy taki cykl trzech szkoleń, których ukończenie daje uprawnienie do prowadzenia w Polsce pracowni malarskiej Malort według Arno Sterna.

 

Na tej stronie znajdziesz:

• Bilety na Kurs Arno Sterna

• Dlaczego ten kurs?

• Arno Stern o swoim kursie

• Arno Stern – notka biograficzna

• Dla kogo to szkolenie?

• Ramowy program

• Miejsce

• Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  

O kursie

 • Arno Stern po raz pierwszy oferuje Państwu ukończenie kursu uprawniającego do prowadzenia Malortu w Polsce
 • Osoby, które ukończą trzy części kursu, otrzymają certyfikat uprawniający do prowadzenia w Polsce pracowni malarskiej według kryteriów Arno Sterna
 • Arno Stern zaprasza również do udziału w wybranych częściach kursu – da to Państwu pogłębiony wgląd w jego pracę i odkrycia oraz będzie niezwykle pomocne w prowadzeniu zajęć z zabawy malarskiej i zmieni Państwa sposób reagowania na ekspresję dzieci

 

 

Dlaczego ten kurs?

 1. To jedyne – i być może ostatnie – takie szkolenie prowadzone przez Arno Sterna w Polsce. Arno Stern ma obecnie 95 lat i nie wiemy, jak długo potrwa jego aktywność zawodowa.
 2. Kursy Arno Sterna dostępne są tylko w Paryżu, a ich koszt wynosi 3 500,00 EUR. Arno Stern po raz pierwszy zaproponował nową formułę, która pozwala uczestnikom z Polski uzyskać uprawnienia do prowadzenia pracowni malarskiej Malort.
 3. Malort to unikat na skalę światową, a Arno Stern jest badaczem akredytowanym przez UNESCO. Arno to jedyny człowiek, który całe życie poświęcił badaniu rysunków dzieci, odkrył formulację i od ponad 70. lat nieprzerwanie prowadzi pracownię malarską.

 

 

Arno Stern o swoim Kursie

Celem każdego dzieła sztuki od zawsze było pokazanie czegoś. Czynność rysowania była związana z zamierzonym rezultatem. Każda kultura rozwinęła właściwą sobie sztukę, a dzieł niektórych twórców do dziś doświadczamy z nieustającą przyjemnością – jak sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej Michała Anioła czy Cyprysy van Gogha.

Kiedy 70 lat temu powstała pracownia malarska Malort, ukazał się cud ekspresji, która nie służyła temu celowi, a jedynie przyjemności osoby, która umyślnie od tego celu uciekła. Nie działo się to od czasu do czasu z pojedynczymi osobami – ten wylew ekspresji okazał się naturalny dla wszystkich zaproszonych osób, dzieci i dorosłych. Takie oddanie się temu, co się robi, wymaga spontaniczności: trzeba na chwilę wyrzec się rozmyślań, a w konsekwencji rozkwita niezamierzona, bezcelowa ekspresja.

Byłem świadkiem, jak to dzieje się każdego dnia, i uznałem niezwykłość tej obserwacji. Zrozumiałem powtarzające się elementy i procesy. To było oszałamiające odkrycie, które mnie uszczęśliwiło. Nikt inny nie miał okazji poznać, czego to wymaga.

Moim pragnieniem jest nauczenie wielu ludzi reagowania na ekspresję dzieci w nowy sposób – wspierający, a nie destruktywny, który wynika z ignorowania naturalnej ekspresji.

 

Arno Stern

Arno Stern i jego pracownia malarskaUznany pedagog, badacz spontanicznej twórczości dzieci oraz zabawy; założyciel autorskiej pracowni malarskiej Malort, którą prowadzi nieprzerwanie od ponad siedemdziesięciu lat; autor książek – między innymi Odkrywanie śladu – oraz jeden z bohaterów głośnego filmu dokumentalnego Alfabet; ojciec André Sterna.

 

Moim pragnieniem jest nauczenie wielu ludzi reagowania na ekspresję

dzieci w nowy sposób – wspierający, a nie destruktywny

który wynika z ignorowania naturalnej ekspresji

Arno Stern

 

Więcej o Arno Sternie przeczytasz TUTAJ.

 

Dla kogo?

Na kurs w szczególności zapraszamy:

 • osoby chcące założyć pracownię malarską Malort,
 • prowadzących warsztaty dla dzieci i dorosłych,
 • rodziców, którzy chcą świadomie wspierać naturalną ekspresję dziecka,
 • nauczycieli oraz wychowawców przedszkolnych i wczesnoszkolnych,
 • pedagogów i psychologów,
 • studentów pedagogiki oraz przedmiotów artystycznych,
 • coachów i trenerów.

 

Program

Piątek

17.30 – 18.00 – rejestracja

18.00 – 21.00 – zajęcia z Arno Sternem

 

Sobota

9.30 – 14.30 – zajęcia z Arno Sternem z przerwą kawową

14.30 – 15.30 – przerwa obiadowa

15.30 – 18.00 – zajęcia z Arno Sternem

 

Niedziela

9.30 – 14.00 – zajęcia z Arno Sternem z przerwą kawową

 

 

Kto dowiedział się, czym jest formulacja, może przestać się trudzić. W raz z jej ożywieniem zniknie

wiele pozornie beznadziejnych problemów w relacjach między dorosłymi a dziećmi – między

rodzicami czy wychowawcami a ich podopiecznymi. Zrodzi się nowa postawa. 

Dzieci, które przybrały maskę dorosłych, znów zaczną być szczęśliwe

na swój dziecięcy sposób. 

Arno Stern, Odkrywanie śladu

 

Miejsce

Zajęcia odbędą się w hotelu Novotel Warszawa Centrum przy ul. Marszałkowskiej 94, 00-510 Warszawa.

 

Najczęściej zadawane pytania

Przed skontaktowaniem się z nami bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższą listą najczęściej zadawanych pytań.

Do kiedy należy zarejestrować się na kurs?

Rejestracja na każdą z części kursu kończy się na 7 dni przed datą rozpoczęcia. Prosimy mieć na uwadze, że liczba miejsc jest ograniczona – wcześniejsza rejestracja gwarantuje Państwu udział w kursie.

 

Czy będzie można kupić bilet na kurs w dniu wydarzenia?

Niestety nie, konieczna jest rejestracja internetowa przez tę stronę internetową.

 

Czy zajęcia będą tłumaczone na język polski? 

Tak. Zajęcia z Arno Sternem będą tłumaczone na język polski z języka niemieckiego lub francuskiego.

 

Do kiedy należy opłacić udział w kursie?

Udział w każdej części należy opłacić najpóźniej na 7 dni przed jej rozpoczęciem. Prosimy mieć na uwadze, że liczba miejsc jest ograniczona – wcześniejsza rejestracja gwarantuje Państwu udział w kursie.

 

Czy można wziąć udział w tylko jednej części kursu? 

Oczywiście, Arno Stern zaprasza do udziału tylko w wybranych częściach kursu. Udział w każdej z części da Państwu głęboki wgląd w jego pracę, pomoże prowadzić zajęcia z dziećmi i na zawsze zmieni Państwa sposób patrzenia na ich rysunki.

 

Czy po ukończeniu kursu otrzymam certyfikat? 

Po ukończeniu trzech części kursu otrzymają Państwo imienny certyfikat od Arno Sterna zaświadczający, że ukończyli Państwo pełny kurs i mogą Państwo prowadzić w Polsce pracownię malarską Malort.

 

Czy kurs w Polsce jest równoznaczny z kursem w Paryżu? 

Kurs w Paryżu jest nieco dłuższy i znacznie droższy. Daje on uprawnienia do prowadzenia pracowni na całym świecie. Kurs ukończony w Polsce daje uprawnienia do prowadzenia pracowni na terenie Polski.

Arno Stern zdecydował się uruchomić kurs w Polsce w trzech częściach w odpowiedzi na ogromny entuzjazm i prośby pierwszych uczestników. Mając świadomość, że cena kursu prayskiego będzie nieosiągalna dla większości uczestników z Polski, zgodził się na obniżenie ceny. Chcąc jednak być sprawiedliwym wobec uczestników kursów w Paryżu, uprawnienia uzyskane w Polsce są ograniczone do terenu Polski.

Choć kurs prowadzony w Polsce obejmuje nieco mniejszą liczbę godzin, Arno Stern zapewnia, że jest wystarczający, aby zdobyć wiedzę niezbędną do prowadzenia pracowni i pełnienia roli posługującego.

 

Jaka jest różnica między kursem w Polsce a kursem w Paryżu? 

Kurs w Paryżu trwa 80 godzin (10 dni), a jego cena wynosi 3 500,00 euro. Arno Stern po raz pierwszy zaproponował formułę przeprowadzenia kursu w Polsce w trzech trzydniowych cyklach po 17 godzin i zapewnia, że w tym czasie będzie w stanie przekazać Państwu minimalną wiedzę potrzebną do tego, by samodzielnie prowadzić pracownię malarską.

 

Czy ukończenie jednej z części kursu uprawnia do prowadzenia pracowni Malort?

Nie. Minimalnym wymaganiem jest ukończenie trzech części kursu w Polsce lub 10-dniowego kursu w Paryżu. Ukończenie jednej części kursu da Państwu głęboki wgląd w pracę Arno Sterna, pomoże prowadzić zajęcia z dziećmi i na zawsze zmieni Państwa sposób patrzenia na ich rysunki.

 

Czy w poszczególnych częściach kursu trzeba brać udział po kolei?

Nie ma takiej konieczności. Uczestniczenie w poszczególnych częściach po kolei będzie na pewno ułatwieniem, ale Arno Stern zapewnia, że udział w częściach w innej kolejności także pozwoli Państwu zrozumieć cały materiał kursu.

 

Czy mogę ukończyć najpierw II lub III część kursu, a następnie uzupełnić brakujące części w kolejnej edycji kursu? 

Jeśli tylko kondycja Arno Sterna na to pozwoli, na pewno przeprowadzimy w Polsce kolejny cykl kursów. Wówczas każdy z uczestników będzie miał możliwość uzupełnienia brakujących części, by zyskać uprawnienia do prowadzenia Malortu. Na ten moment nie jesteśmy jednak w stanie udzielić żadnych szczegółowych informacji co do możliwego terminu kolejnego cyklu.

 

Czy podczas kursów będzie możliwość zakupienia książek Arno Sterna? 

Tak, podczas każdej części kursu będzie można zakupić książki w promocyjnej cenie.

 

 

w kategorii: wydarzenia
Powrót