Kurs Arno Sterna

Kurs Arno Sterna

Kurs Arno Sterna Malort i zabawa malarska to pierwszy taki cykl trzech szkoleń, których ukończenie daje uprawnienie do prowadzenia w Polsce pracowni malarskiej Malort według Arno Sterna.

 

Na tej stronie znajdziesz:

Bilety na Kurs Arno Sterna

Dlaczego ten kurs?

Arno Stern o swoim kursie

Arno Stern – notka biograficzna

Dla kogo to szkolenie?

Ramowy program

Miejsce

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

BiletyO kursie

 • Arno Stern po raz pierwszy oferuje Państwu ukończenie kursu uprawniającego do prowadzenia Malortu w Polsce
 • Osoby, które ukończą trzy części kursu, otrzymają certyfikat uprawniający do prowadzenia w Polsce pracowni malarskiej według kryteriów Arno Sterna
 • Arno Stern zaprasza również do udziału w wybranych częściach kursu – da to Państwu pogłębiony wgląd w jego pracę i odkrycia oraz będzie niezwykle pomocne w prowadzeniu zajęć z zabawy malarskiej i zmieni Państwa sposób reagowania na ekspresję dzieci

 

 

Dlaczego ten kurs?

 1. To jedyne – i być może ostatnie – takie szkolenie prowadzone przez Arno Sterna w Polsce. Arno Stern ma obecnie 95 lat i nie wiemy, jak długo potrwa jego aktywność zawodowa.
 2. Kursy Arno Sterna dostępne są tylko w Paryżu, a ich koszt wynosi 3 500,00 EUR. Arno Stern po raz pierwszy zaproponował nową formułę, która pozwala uczestnikom z Polski uzyskać uprawnienia do prowadzenia pracowni malarskiej Malort.
 3. Malort to unikat na skalę światową, a Arno Stern jest badaczem akredytowanym przez UNESCO. Arno to jedyny człowiek, który całe życie poświęcił badaniu rysunków dzieci, odkrył formulację i od ponad 70. lat nieprzerwanie prowadzi pracownię malarską.

 

Arno Stern o swoim Kursie

Celem każdego dzieła sztuki od zawsze było pokazanie czegoś. Czynność rysowania była związana z zamierzonym rezultatem. Każda kultura rozwinęła właściwą sobie sztukę, a dzieł niektórych twórców do dziś doświadczamy z nieustającą przyjemnością – jak sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej Michała Anioła czy Cyprysy van Gogha.

Kiedy 70 lat temu powstała pracownia malarska Malort, ukazał się cud ekspresji, która nie służyła temu celowi, a jedynie przyjemności osoby, która umyślnie od tego celu uciekła. Nie działo się to od czasu do czasu z pojedynczymi osobami – ten wylew ekspresji okazał się naturalny dla wszystkich zaproszonych osób, dzieci i dorosłych. Takie oddanie się temu, co się robi, wymaga spontaniczności: trzeba na chwilę wyrzec się rozmyślań, a w konsekwencji rozkwita niezamierzona, bezcelowa ekspresja.

Byłem świadkiem, jak to dzieje się każdego dnia, i uznałem niezwykłość tej obserwacji. Zrozumiałem powtarzające się elementy i procesy. To było oszałamiające odkrycie, które mnie uszczęśliwiło. Nikt inny nie miał okazji poznać, czego to wymaga.

Moim pragnieniem jest nauczenie wielu ludzi reagowania na ekspresję dzieci w nowy sposób – wspierający, a nie destruktywny, który wynika z ignorowania naturalnej ekspresji.

Arno Stern

Arno Stern i jego pracownia malarskaUznany pedagog, badacz spontanicznej twórczości dzieci oraz zabawy; założyciel autorskiej pracowni malarskiej Malort, którą prowadzi nieprzerwanie od ponad siedemdziesięciu lat; autor książek – między innymi Odkrywanie śladu – oraz jeden z bohaterów głośnego filmu dokumentalnego Alfabet; ojciec André Sterna.

 

Moim pragnieniem jest nauczenie wielu ludzi reagowania na ekspresję

dzieci w nowy sposób – wspierający, a nie destruktywny

który wynika z ignorowania naturalnej ekspresji

Arno Stern

 

Więcej o Arno Sternie przeczytasz TUTAJ.

Dla kogo?

Na kurs w szczególności zapraszamy:

 • osoby chcące założyć pracownię malarską Malort,
 • prowadzących warsztaty dla dzieci i dorosłych,
 • rodziców, którzy chcą świadomie wspierać naturalną ekspresję dziecka,
 • nauczycieli oraz wychowawców przedszkolnych i wczesnoszkolnych,
 • pedagogów i psychologów,
 • studentów pedagogiki oraz przedmiotów artystycznych,
 • coachów i trenerów.

Program

Piątek

17.30 – 18.00 – rejestracja

18.00 – 21.00 – zajęcia z Arno Sternem

 

Sobota

9.30 – 14.30 – zajęcia z Arno Sternem z przerwą kawową

14.30 – 15.30 – przerwa obiadowa

15.30 – 18.00 – zajęcia z Arno Sternem

 

Niedziela

9.30 – 14.00 – zajęcia z Arno Sternem z przerwą kawową

 

 

Kto dowiedział się, czym jest formulacja, może przestać się trudzić. W raz z jej ożywieniem zniknie

wiele pozornie beznadziejnych problemów w relacjach między dorosłymi a dziećmi – między

rodzicami czy wychowawcami a ich podopiecznymi. Zrodzi się nowa postawa. 

Dzieci, które przybrały maskę dorosłych, znów zaczną być szczęśliwe

na swój dziecięcy sposób. 

Arno Stern, Odkrywanie śladu

Miejsce

Zajęcia odbędą się w hotelu Ibis Styles Warszawa City przy ul. Grzybowskiej 43, 00-855 Warszawa.

Najczęściej zadawane pytania

Przed skontaktowaniem się z nami bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższą listą najczęściej zadawanych pytań.

Rejestracja na każdą z części kursu kończy się na 7 dni przed datą rozpoczęcia. Prosimy mieć na uwadze, że liczba miejsc jest ograniczona – jedynie wcześniejsza rejestracja i opłacenie udziału gwarantują Państwu udział w kursie.
Niestety nie, konieczna jest rejestracja internetowa przez tę stronę internetową.
Tak. Zajęcia z Arno Sternem będą tłumaczone na język polski z języka niemieckiego lub francuskiego.

Udział w każdej części należy opłacić najpóźniej na 7 dni przed jej rozpoczęciem. Prosimy mieć na uwadze, że liczba miejsc jest ograniczona – jedynie wcześniejsza rejestracja i opłacenie biletu gwarantuje Państwu udział w kursie.
Tak, Arno Stern zaprasza do udziału tylko w wybranych częściach kursu. Udział w każdej z części da Państwu głęboki wgląd w jego pracę, pomoże prowadzić zajęcia z dziećmi i na zawsze zmieni Państwa sposób patrzenia na ich rysunki.
Po ukończeniu trzech części kursu otrzymają Państwo imienny certyfikat od Arno Sterna zaświadczający, że ukończyli Państwo pełny kurs i mogą Państwo prowadzić w Polsce pracownię malarską Malort.

Kurs w Paryżu jest nieco dłuższy i znacznie droższy. Daje on uprawnienia do prowadzenia pracowni na całym świecie. Kurs ukończony w Polsce daje uprawnienia do prowadzenia pracowni na terenie Polski.

Arno Stern zdecydował się uruchomić kurs w Polsce w trzech częściach w odpowiedzi na ogromny entuzjazm i prośby pierwszych uczestników. Mając świadomość, że cena kursu prayskiego będzie nieosiągalna dla większości uczestników z Polski, zgodził się na obniżenie ceny. Chcąc jednak być sprawiedliwym wobec uczestników kursów w Paryżu, uprawnienia uzyskane w Polsce są ograniczone do terenu Polski.

Choć kurs prowadzony w Polsce obejmuje nieco mniejszą liczbę godzin, Arno Stern zapewnia, że jest wystarczający, aby zdobyć wiedzę niezbędną do prowadzenia pracowni i pełnienia roli posługującego.

Nie. Minimalnym wymaganiem jest ukończenie trzech części kursu w Polsce lub 10-dniowego kursu w Paryżu. Ukończenie jednej części kursu da Państwu głęboki wgląd w pracę Arno Sterna, pomoże prowadzić zajęcia z dziećmi i na zawsze zmieni Państwa sposób patrzenia na ich rysunki.
Nie jest to konieczne, jednak Arno Stern zdecydowanie zachęca, aby brać udział w poszczególnych częściach po kolei.

Tak, podczas każdej części kursu będzie można zakupić książki .
w kategorii: wydarzenia
Powrót