Konferencja Ekologii dzieciństwa – 8 października 2016 r.

2

To, o czym mówię, to nie metoda, tylko postawa życiowa. Postawa zaufania. Ukułem sobie takie pojęcie: ekologia dzieciństwa.

To zaproszenie do stawiania pytań, ale zamiast pytać, czego ja mogę nauczyć dziecko, trzeba pytać, czego mogę nauczyć się od dziecka. Dzieci nie uznają hierarchii wartości, rasizmu, seksizmu, są otwarte na innych ludzi, nie patrzą na religię, stan posiadania, kolor skóry, nie trzeba ich uczyć tolerancji, bo nie wiedzą, co to jej brak. Otwartość, brak stereotypów – oto droga do lepszego świata. Dzieci są otwarte, szukają różnorodności, intuicyjnie czują, że to je wzbogaca, współpracują z innymi, umieją wykorzystywać wiedzę innych, by razem stworzyć to, czego w pojedynkę nie dadzą rady.

André Stern

 

Serdecznie zapraszamy na konferencję z udziałem Arno i André Sternów – twórcami ruchu ekologii dzieciństwa oraz dr Marka Kaczmarzyka – biologa, neurodydaktyka i nauczyciela,  która odbędzie się 8 października 2016 r. w Centrum Konferencyjnym Bobrowiecka w Warszawie.
Naszym celem jest propagowanie nowej postawy względem dzieciństwa – postawy zaufania, opierającej się na naturalnych procesach uczenia się i rozwoju.

W szczególności zapraszamy rodziców, pedagogów, nauczycieli, homeschoolersów, uczniów, studentów, a także osoby angażujące się w działania na rzecz edukacji, dla których troska o warunki sprzyjające rozwojowi dzieci oraz pielęgnowanie ich naturalnych zdolności i pogłębianie nieustannej ciekawości świata są najważniejsze.

fot. K. Więckowska
fot. K. Więckowska

 

Konferencja z udziałem Arno i André Sternów to inspirujące spotkanie ze specjalistami w dziedzinie nauczania alternatywnego. To nie tylko doskonała okazja do poznania założeń ruchu ekologii dzieciństwa, ale także do wymiany poglądów i doświadczeń między prelegentami a uczestnikami.

Mamy nadzieję, że konferencja stanie się okazją do dyskusji na temat lepszej przyszłości dzieci – pełnej uwagi, szacunku i entuzjazmu.

Zapisy trwają do 26 września przez stronę:

http://www.ekologiadziecinstwa.com

Zapraszamy do wzięcia udziału,

Wydawnictwo Element

w kategorii: blog
Powrót