Wróć do książki
Promocja!

André Stern – …I nigdy nie chodziłem do szkoły

5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 opinia klienta)

33.00  25.00 

Premiera: 17 marca 2016

Tytuł oryginału: …Und ich war nie in der Schule

Liczba stron: 208

Oprawa: miękka

Format: 133 x 205 mm

ISBN: 978-83-65532-0-08

Także w formatach: e-book

Cena: 33,00 zł (w tym 5% VAT)

Kategoria: .

Opis produktu

André Stern – …I nigdy nie chodziłem do szkoły

...I nigdy nie chodziłem do szkołyKsiążka …I nigdy nie chodziłem do szkoły André Sterna opowiada o szczęśliwym dzieciństwie, przepełnionym zaufaniem, wolnym od rywalizacji i ocen. To opowieść o dziecku, dla którego entuzjazm i zachwyt stanowiły naturalne i niewyczerpalne źródło inspiracji oraz motywacji do działania.

Stern dzieli się swoją historią – doświadczeniem człowieka, który nigdy nie uczęszczał do szkoły. Jego opowieść to niesamowita, pełna plastycznych opisów i interesujących anegdotek podróż do przeszłości. To również prawdziwe świadectwo dziecięcego entuzjazmu, który w odpowiednich warunkach, może stać się podstawą wszechstronnego rozwoju.

…I nigdy nie chodziłem do szkoły przeczy wcześniejszym poglądom, które życie z dala od szkoły utożsamiały z dzikimi, aspołecznymi analfabetami. Stern dowodzi, że zachwyt dziecka, niczym nieskrępowana możliwość podejmowania różnych aktywności oraz brak ograniczeń czasowych i presji stanowią sedno poznania świata.

Książka ta nie stanowi pochwały konkretnej metody, poradnika dla nonkonformistów, czy też krytyki szkoły. Jest świadectwem, źródłem inspiracji, zaproszeniem do różnorodności oraz wezwaniem do zachwytu.

To, o czym mówię, to nie metoda, tylko postawa życiowa. Postawa zaufania. Ukułem sobie takie pojęcie: ekologia dzieciństwa. To zaproszenie do stawiania pytań, ale zamiast pytać, czego ja mogę nauczyć dziecko, trzeba pytać, czego mogę nauczyć się od dziecka. Dzieci nie uznają hierarchii wartości, rasizmu, seksizmu, są otwarte na innych ludzi, nie patrzą na religię, stan posiadania, kolor skóry, nie trzeba ich uczyć tolerancji, bo nie wiedzą, co to jej brak. Otwartość, brak stereotypów – oto droga do lepszego świata. Dzieci są otwarte, szukają różnorodności, intuicyjnie czują, że to je wzbogaca, współpracują z innymi, umieją wykorzystywać wiedzę innych, by razem stworzyć to, czego w pojedynkę nie dadzą rady.

André Stern

 

Dodatkowe informacje

Waga 0.35 kg

1 review for André Stern – …I nigdy nie chodziłem do szkoły

 1. 5 out of 5

  :

  “…I nigdy nie chodziłem do szkoły” to niesamowita historia szczęśliwego dzieciństwa André Sterna. To także opowieść o zaufaniu, szacunku oraz miłości, jakimi można obdarzyć dziecko.

  André Stern w bardzo szczegółowy sposób opisuje swoje dzieciństwo – bez szkoły, za to pełne fascynacji i zachwytu. Opisuje wiele aktywności, które zajmowały go od najmłodszych lat.
  Wyraźnie podkreśla, że do działania motywowały go wyłącznie ciekawość i zachwyt, nigdy nie były to polecenia dorosłych, nagrody lub kary, przymus czy plan lekcji…

  Dzieciństwo bez szkoły mogło wydarzyć się nie tylko z powodu braku obowiązku szkolnego (Francja), ale przede wszystkim dzięki rodzicom małego André. Ich postawa pełna zaufania do dziecka, głębokiej wiary w jego naturalny rozwój oraz ich partnerstwo w relacji z synem budzą prawdziwy podziw.

  Polecam tę książkę wszystkim rodzicom, szczególnie młodym, którym zależy na szczęściu ich dzieci.

Dodaj opinię

4 × three =