Wróć do André Stern

Arno i André Sternowie – Mój ojciec, mój przyjaciel

Cena: 35.00  28.00 

  • Opowieść Arno i André Sternów to poruszająca historia rodziny, która mówi, jak ważna w życiu człowieka jest głeboka potrzeba posiadania kochającego ojca.
  • Trzy pokolenia ojców i synów pokazują, że miłość i zaufanie są dziedziczne.
  • To niezwykle cenny głos w aktualnej dyskusji o dobrym ojcostwie.

Product Description

Recenzje czytelników

W książce "Mój ojciec, mój przyjaciel" mamy okazję bliskiego, osobistego spotkania z odwiecznym porządkiem ojcostwa-synostwa. Arno i André próbują dla nas (i pewnie także dla siebie samych) dotknąć i uchwycić istotę tego, kim ojcowie są dla synów, a synowie dla ojców.
Elżbieta Manthey
juniorowo.pl
Ucieczka z rodzinnych Niemiec, zagrożenie życia, troska o najbliższych i chęć zapewniania swoim najbliższym choćby namiastki domu - to wyzwania, z którymi mierzy się ojciec Arno, tym samym wyznaczając pewną linię ojcostwa, które poświęceniem, wiernością, troską i odwagą porusza czytelnika. Arno i André w innych czasach i zupełnie innych warunkach, będą kontynuować pewien wzór ojcostwa Isidora.
wmiędzyczasie
lubimyczytac.pl
Autorzy dzielą się i pięknymi i bardziej bolesnymi wspomnieniami, ale także drobiazgami, które wpierw mogą wydawać się nieistotne. Robią to jednak, by pokazać nam pełen obraz, namalowany szczerymi słowami, nasycony osobistym znaczeniem. Pokazują nam na własnym przykładzie, jak istotny jest okres dzieciństwa, jak kształtuje nas na całe życie.
Elwira Wawrzyniak
opsychologii.pl
W książce „Mój Ojciec, Mój Przyjaciel” obydwaj autorzy opisali, jak istotna jest w życiu dziecka (a tak często po macoszemu traktowana) rola ojca. Ale nie sięgali do abstraktów. Po prostu opowiedzieli o swoich doświadczeniach życiowych. W efekcie książkę pochłania się niezwykle szybko – obydwaj jej autorzy oraz bohaterowie żyli w sposób barwny i ciekawy.
ulicaekologiczna.pl
previous arrow
next arrow
Slider

O książce

 

 

 

Arno Stern André Stern Mój ojciec, mój przyjaciel

 

Arno Stern, André Stern – Mój ojciec, mój przyjaciel

Książkę „Mój ojciec, mój przyjaciel” Arno Stern napisał wraz z synem André. Dzięki temu obejmuje ona aż cztery pokolenia niezwykłej rodziny Sternów (Isidor, Arno, André oraz Antonin), która przetrwała wojny, pobyt w obozach dla jeńców wojennych oraz ciężkie czasy w powojennej Francji.

 

To niesamowita i poruszająca historia rodziny, w której każdy z ojców stał się dla swojeg syna prawdziwym przyjacielem. Mimo niesprzyjających warunków politycznych i społecznych siła Sternów nigdy nie gasła, a jedynie wzmacniała rodzinne więzi, którym wielokrotnie groziło zerwanie. Isidor i Arno stali się obrońcami wartości, które już dziś owocują w życiu rodzinnym i zawodowym kolejnego ojca – André.

“Mój ojciec, mój przyjaciel” nie jest poradnikiem – jest opisem rodzinnych relacji Sternów wzbogaconym o cenne komentarze ojca i syna.

 

Gerald Hüther o książce

 

Dobrze wiemy, że przemoc, lekkomyślność i zuchwalstwo są przekazywane z rodziców na dzieci. Jednak odnosi się to także do uważności, empatii, szacunku, a nawet czerpania przyjemności i radości z życia – które sa słabo widoczne we współczesnych społeczeństwach, nie mówiąc już o braku ich naukowego opracowania. Dlatego książka Arno i André Sternów jest kamieniem milowym na drodze do zrównoważonego społeczeństwa. Otwiera nam oczy na znaczenie kochającej i motywującej relacji między ojcami a synami. 

 

 

Dla kogo jest ta książka?

Książkę polecamy przede wszystkim:

 ojcom i synom, ale nie tylko,

wszystkim, których interesuje zaufanie, bliskość i empatia w relacjach, z pewnością znajdą w tej książce coś dla siebie,

czytelnikom, którzy szukają książki z barwnymi, ale autentycznymi postaciami “Mój ociec, mój przyjaciel” na pewno przypadnie do gustu.

 

 

Informacje o wydaniu

 

Premiera: 8 października 2016

Tytuł oryginału: Mein Vater mein Freund

Liczba stron: 184

Oprawa: miękka

Format: 133 x 205 mm

ISBN: 978-83-65532-06-0

Także w formatach: e-book

Cena: 35,00 zł (w tym 5% VAT)

 

 

E-book

Jeśli jesteś zainteresowany książką w wersji elektronicznej, możesz zamówić ją u naszych partnerów:ebooki virtualo

woblink ebooki

 

ebooki ekiosk

 

 

 

Mój ojciec, mój przyjaciel – cytaty

 

Arno i André Stern 

Więcej o autorze przeczytasz tutaj

 

 

Additional Information

Waga 0.35 kg
ISBN

978-83-65532-06-0

Wydawnictwo

Element

Tytuł oryginału

Mein Vater, mein Freund

Liczba stron

178

Oprawa

miękka

Wymiary

133 x 205

Miejsce i rok wydania

Gliwice 2016

Język

polski

Język oryginału

niemiecki

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Be the first to review “Arno i André Sternowie – Mój ojciec, mój przyjaciel”