Wróć do książki
Promocja!

Arno Stern – Odkrywanie śladu. Czym jest zabawa malarska

35.00  26.25 

“Odkrywanie śladu” to przewodnik po świecie zabawy malarskiej, dzięki któremu dowiesz się:

  • jak wspierać dzieci w rozwijaniu twórczości i naturalnego potencjału
  • czym jest zabawa malarska i jakie korzyści przynosi dziecku
  • dlaczego dorośli twierdzą, że nie potrafią rysować oraz czy każdy rysunek coś oznacza.

Książka została napisana przez Arno Sterna (94 l.), który całe swoje życie poświęcił dziecięcej twórczości, dokonując wielu przełomowych odkryć.

Opis produktu

Recenzje czytelników

Jedna z niewielu książek, które rzeczywiście zmieniły mój sposób myślenia i działania. Miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Arno Sternem w Warszawie. Jego obserwacje dotyczące ekspresji dzieci wprawiły mnie w zdumienie - sam jestem rodzicem dwójki małych dzieci, które przechodzą przez dokładnie takie etapy, jakie autor opisuje. W "Odkrywaniu śladu" Stern pisze, jak stworzyć dzieciom warunki do swobodnej ekspresji i jakie korzyści z tego płyną.
Edmund
lubimyczytac.pl
Arno dopuszcza czytelnika do swoich badań, jest przewodnikiem w stopniowym odkrywaniu tajemnicy dziecięcego śladu. Prezentuje swoje opinie, przedstawiając własną argumentację, ale ich nie narzuca. Adresując książkę do nauczycieli, rodziców i wychowawców, inspiruje do świeżego spojrzenia na działania i wytwory plastyczne dzieci, skłania do wyjścia poza sferę komfortu utartych schematów, skłania do przemyśleń.
Beata
Kreatywne prace plastyczne
Odkrywanie śladu czym jest zabawa malarska Arno Sterna to lektura obowiązkowa dla wszystkich wychowawców i rodziców, którym zależy na rozwoju ich pociech.
ekorodzice.pl
W książce „Mój Ojciec, Mój Przyjaciel” obydwaj autorzy opisali, jak istotna jest w życiu dziecka (a tak często po macoszemu traktowana) rola ojca. Ale nie sięgali do abstraktów. Po prostu opowiedzieli o swoich doświadczeniach życiowych. W efekcie książkę pochłania się niezwykle szybko – obydwaj jej autorzy oraz bohaterowie żyli w sposób barwny i ciekawy.
ulicaekologiczna.pl
previous arrow
next arrow
Slider

O książce

 

 

 

„Odkrywanie śladu” to jedna z najpopularniejszych książek Arno Sterna, w której opisuje swoje badania, odkrycia i proces pracy w pracowni malarskiej. Autor w niesamowicie precyzyjny sposób prowadzi czytelnika przez świat dziecięcej zabawy malarskiej – od pierwszych śladów dziecka, które pozostawia na papierze, po najbardziej złożone obrazy.

Jego ponad sześćdziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i nieustanne prowadzenie Malortu sprawiają, że książka stanowi niesamowite kompendium wiedzy na temat tego, czym tak naprawdę jest malarska ekspresja dziecka oraz jak naturalnie możemy ją wspierać. Arno, mimo wielu osiągnięć, pozostaje bacznym obserwatorem najdrobniejszych ruchów dziecka – nie ocenia, nie krytykuje, ale otwiera przed nim oraz przed dorosłym czytelnikiem zupełnie nową perspektywę dziecięcego świata.

 

 

 

prof. Gerald Hüther o książce

 

Arno Stern uczy nas, jak patrzeć na rysunki dzieci – nie wystarczy się przy nich zatrzymać, trzeba też przyjrzeć się im w skupieniu, uwolnić się od utartych schematów i prób oceny oraz zastanwoić się, w jaki sposób dzieci próbują przez rysowanie i malowanie wyrazić siebie oraz to, co je dityka. Dopiero wtedy można zrozumieć, co wyrażają ich rysunki i co się zanimi kryje. Arno Stern nazywa to “śladem”.

 

W książce tej z ogromną starannością opisuje, jakie ścieżki zarowadziły go do odkrycia “śladu” oraz w jaki sposób można samodzielnie dostrzec go w rysunkach i obrazach dzieci. 

 

 

Dla kogo jest ta książka?

Książkę polecamy przede wszystkim:

 rodzicom, którzy chcą wspierać kreatywność swoich dzieci

nauczycieli, którym zależy na stworzeniu otoczenia, w którym dziecko będzie mogło rozwinąć swoje naturalne talenty

wszystkim tym, których interesuje twórczość

 

 

Informacje o wydaniu

 

Premiera: 8 października 2016

Tytuł oryginału: Wie man Kinderbilder nicht betrachten soll

Liczba stron: 184

Oprawa: miękka

Format: 133 x 205 mm

ISBN: 978-83-65532-07-7

Także w formatach: e-book

Cena: 35,00 zł (w tym 5% VAT)

E-book

Jeśli jesteś zainteresowany książką w wersji elektronicznej, możesz zamówić ją u naszych partnerów:ebooki virtualo

woblink ebooki

 

ebooki ekiosk

 

 

 

“Odkrywanie śladu” – cytaty

 

Arno Stern 

Więcej o autorze przeczytasz tutaj

 

Dodatkowe informacje

Waga 0.35 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Be the first to review “Arno Stern – Odkrywanie śladu. Czym jest zabawa malarska”

13 − 13 =