Wróć do edukacja

Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko

5.00 out of 5 based on 5 customer ratings
(5 opinii klienta)

Cena: 37.00  28.00 

Brak w magazynie

Poznaj historie wybitnych ludzi, jak Michał Anioł, Roy Orbison, Paul McCartney, Jay-Z, Meg Ryan, Elvis Presley czy Richard Feynman i dowiedz się, jak odkryć swoje talenty i pasję.

 • Już 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy na całym świecie,

 • Najnowsze badania dotyczące kreatywności, inteligencji i rozwoju,

 • Ponad 50 konkretnych przykładów

 

Ta książka pokaże Ci w praktyczny sposób, jak odkryć swoje mocne strony i znaleźć się w swoim Żywiole.

Product Description

“Uchwycić Żywioł” w liczbach

✓ Już ponad 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy
na całym świecie!
✓ Aż 50 000 000 odsłon najpopularniejszego wykładu w historii konferencji TED – “Czy szkoły zabijają kreatywność?”
✓ Książkę przetłumaczono na ponad 30 języków.
Slider

 

Recenzje czytelników

Książka świetna. Pomaga odkryć swoją pasje poprzez to, ze zachęca do zmiany, do poszukiwania swojej natury, nazwania jej i pójścia za nią w sposób, który byl dotąd nieznany. Zdecydowanie polecam, czyta sie łatwo, pochłania wręcz kolejne strony. Polecam, polecam, polecam!
Marshall11
Empik.com
To lektura obowiązkowa o poszukiwaniu naszego przeznaczenia, rzeczy do której jesteśmy stworzeni. Ken Robinson przytacza wiele ciekawych anegdod o znanych osobach i pokazjuje, co sprawiło, że trafiły one na swój żywioł. Polecam szczególnie rodzicom, dla których ważne jest rozwijanie pasji u swoich dzieci 😉
marciocha
lubimyczytac.pl
Czytanie tej książki, to tak jakby odkrywać siebie na bankiecie gdzie przy stolikach siedzą Michał Anioł, Roy Orbison, Jay-Z, Meg Ryan, Elvis Presley i Sołżenicyn. Przesiadasz się z Robinsonem od stolika do stolika, od jednego aktora do drugiego, słuchając historii o odkrywaniu ich elementu – pasji.
Po przeczytaniu cała książka jest pokreślona i pomazana długopisem
adaprus
Empik.com
Jako nauczycielowi, ta książka pozwoliła mi zrozumieć, jak bardzo to ważne, bym był mentorem dla każdego z moich uczniów. Jako ojcu, przypomina mi, bym był wrażliwy na talenty i pasje moich dzieci
Stephen Pellerine
Amazon.com
Nie jest to książka, która rości sobie prawo do poradnika rozwiązującego wszelkie problemy. Zresztą Ken Robincon nawet nie stara się w swoich wykładach być kimś w rodzaju guru. Książka może natomiast być inspiracją dla wielu, a szczególnie nauczycieli. Musimy wiedzieć, że około 80% przyszłych pierwszoklasistów, będzie wykonywać zawody, których nazw dzisiaj nie wymyśliliśmy. Dlatego też „Uchwyćmy żywioł” póki czas. POLECAM
Dariusz Karbowiak
lubimyczytac.pl
Uchwycić żywioł należy do tych niebezpiecznych lektur, pokazujących świat z zupełnie innej perspektywy. Nie czytajcie jej, jeśli należycie do osób, które już dawno porzuciły swoje marzenia i nie mają zamiaru nigdy do nich powrócić! Nie czytajcie, jeżeli uważacie siebie za pozbawionych wszelkich talentów i dobrze Wam z tą myślą! Nie czytajcie, jeśli uważacie, że miarą wartości człowieka jest test z odpowiednio zakreślonymi odpowiedziami! Albo jednak spróbujcie przeczytać…
I-Da
czytusieczyta.pl
previous arrow
next arrow
Slider

O książce

 

 

 

 

Ken Robinson Uchwycić Żywioł wydanie drugie

 

Ken Robinson – Uchwycić Żywioł. O tym,  jak znalezienie pasji zmienia wszystko

Czy jesteś w swoim Żywiole?

Czy znasz swoje naturalne talenty?

Czy odkryłeś pasję?

Czy wiesz, jakie są największe uzdolnienia Twoich dzieci?

Prawdziwe historie sławnych i wybitnych osób pokażą Ci, w jaki sposób odkryć swoje najmocniejsze strony.

Jeśli czujesz, że w niczym nie jesteś szczególnie uzdolniony lub że możesz robić w życiu coś więcej, znajdziesz tu praktyczne przykłady, które wskażą Ci drogę.

Jeśli uważasz, że nie jesteś kreatywny, dowiesz się, co możesz z tym zrobić.

Ken Robinson – nauczyciel i pedagog – pokaże też rodzicom i nauczycielom, jak uczyć dzieci, by rozwinąć ich mocne strony i przygotować je do życia w XXI wieku.

Przeczytaj fragment

 

 

 

Znani o “Uchwycić Żywioł”

Stephen Covey Uchwycić Żywioł
Zawarte w tej książce koncepcje o odkrywaniu prawdziwego, najlepszego „ja”, zmienią Twoje życie
Stephen Covey
7 nawyków skutecznego działania
Henry Lodge Uchwycić Żywioł
Genialne i niezwykle ważne spojrzenie na kreatywność oraz na drogę do sukcesu w zglobalizowanym świecie jutra
Henry S. Lodge
Bądź młodszy za rok
Alvin Toffler Uchwycić Żywioł
Dziś, kiedy świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, organizacje, szkoły, a zbyt często także nasze umysły zą zamknięte w nawykach przeszłości. Skutkiem jest ogromne marnotrawstwo talentów. „Uchwycić Żywioł” to żarliwy i przekonujący apel, by zacząć myśleć inaczej o nas samych i o tym, jak sprostać przyszłości
Alvin Toffler
Szok Przyszłości
Gillian Lynne Ken Robinson
Ken Robinson to niezwykły człowiek, który jak mało kto potrafi spojrzeć na Ciebie tak, że czujesz się swobodnie i dobrze. Jestem dumna, że mogłam znaleźć się w tej książce jako jedna z osób, które uchwyciły swój Żywioł. Ta książka pomoże Ci dokładnie określić drogę, jaką wszyscy musimy przejść, by osiągnąć to, co w nas najlepsze
Gillian Lynne
choreograf, współautorka oper "Koty" i "Upiór w operze"
previous arrow
next arrow
Slider

 

 

 

 

Wydawnictwo Element powstało dzięki tej książce

 

Książka Uchwycić Żywioł jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ bez niej Wydawnictwo Element pewnie nigdy by nie powstało. “Miałem 21 lat, studiowałem prawo i byłem pewien, że nie chcę być prawnikiem. Na różne sposoby szukałem zajęcia, które dałoby mi większe poczucie spełnienia, sensu i satysfakcji. Wtedy nauczycielka angielskiego podesłała mi link do wykładu Kena Robinsona na konferencji TED zatytułowanego “Czy szkoły zabijają kreatywność?“. Byłem zafascynowany – nauczyciel i profesor wyższej uczelni w niezwykle inspirujący sposób mówił, że szkoły zabijają w młodych ludziach umiejętności kluczowe w życiu w XXI wieku i nie pozwalają większości uczniów odkryć ich wrodzonego potencjału.

 

Kiedy dowiedziałem się, że autor właśnie wydał książkę, od razu ją zamówiłem. Książka Uchwycić Żywioł zmieniła wszystko. Porzuciłem studia i kierując się radami autora zacząłem szukać swoich mocnych stron. Poszukiwania zaprowadziły mnie ostatecznie do wydawania książek. Wydawnictwo nazywa się Element, ponieważ taki jest oryginalny tytuł tej książki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak to wszystko się wydarzyło, zapraszam do przeczytania tego tekstu“. – Aleksander Baj

 

 

Co znajdziesz w środku?

 

Twój Żywioł to miejsce, w którym naturalne talenty spotykają się z pasją. Kiedy ludzie są w swoim Żywiole, czują się prawdziwie sobą, są szczęśliwi i dochodzą do największych osiągnięć.

 

Ken Robinson przez całą karierę pracował jako pedagog: nauczyciel, wykładowca, a także reformator systemów edukacji. Jest głęboko przekonany, że każdy z nas rodzi się z ogromnym pokładem naturalnych talentów. Niestety wielu z nas ich nie odkrywa, a jedną z głównych przyczyn jest edukacja.

 

Z tej książki dowiesz się:

 

 • Czym jest Żywioł?
 • Co możesz zrobić, żeby odkryć swoje naturalne talenty i pasje?
 • Jak rozwijać swoją kreatywność?
 • Jak lepiej poznać siebie i swoje mocne strony?
 • Gdzie szukać pomocy?
 • Jak pomóc swoim dzieciom odkryć ich talenty?
 • Co wszyscy możemy zrobić, żeby zmieniać edukację?

 

Znajdziesz tu także mnóstwo inspiracji. Osią książki jest kilkadziesiąt wywiadów, które Ken Robinson przeprowadził specjalnie na jej potrzeby. Autor rozmawiał z osobami, które kochają to, co robią i są w tym bardzo dobre i pytał, jak udało im się znaleźć się w swoim Żywiole. W Uchwycić Żywioł przeczytasz o tym, w jaki sposób

 

Paul McCartney,

Meg Ryan,

Riddley Scott,

Richard Feynman,

Richard Branson

Matt Groening czy

Aaron Sorkin

odkryli swój talent, jak radzili sobie w szkole, kto im pomógł, jakie cechy i umiejętności okazały się dla nich kluczowe i jak udało im się uczynić ze swojej pasji sposób na życie.

 

 

Ken Robinson o książce – fragment wstępu

 

Gorąco wierzę, że wszyscy rodzimy się z ogromnym pokładem naturalnych zdolności i że tracimy kontakt z wieloma z nich, w miarę jak spędzamy coraz więcej czasu w świecie. Jak na ironię, jedną z głównych przyczyn jest edukacja. Rezultat jest taki, że wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nie dowiaduje się, co tak naprawdę mogliby osiągnąć. (…)

 

 

Napisałem “Uchwycić Żywioł”, żeby nakreślić bogaty obraz ludzkich zdolności, kreatywności i korzyści, jakie płyną dla nas wszystkich z połączenia się we właściwy sposób z naszymi indywidualnymi talentami i pasjami. Ta książka mówi o rzeczach, które są fundamentalne dla naszego życia i dla życia naszych dzieci, uczniów i ludzi, z którymi pracujemy. (…)

 

 

Ta książka jest hymnem na cześć zapierającego dech w piersiach bogactwa ludzkiego talentu i pasji. Aby zrobić najlepszy użytek z siebie samych i z siebie nawzajem, musimy pilnie przyjąć bogatszą koncepcję ludzkich zdolności. Musimy uchwycić Żywioł. 

Ken Robinson, Uchwycić Żywioł

 

 

Dla kogo jest ta książka?

 

Dla młodych ludzi, którzy skończyli szkołę lub studia i nie wiedzą, co robić dalej.

Dla każdego, kto czuje, że powinien robić w życiu coś innego, co dałoby mu więcej spełnienia i satysfakcji.

Dla osób, które uważają, że nie są kreatywne i nie mają żadnych talentów.

Dla rodziców, którzy czują, że szkoła nie rozwija potencjału ich dzieci i chcą im pomóc.

Dla nauczycieli, którzy szukają inspiracji i przykładów, by prowadzić swoich uczniów w ich drodze.

 

 

 

E-book

Jeśli jesteś zainteresowany książką w wersji elektronicznej, możesz zamówić ją u naszych partnerów:ebooki virtualo

woblink ebooki

 

ebooki ekiosk

 

 

 

Uchwycić Żywioł – cytaty

Jeśli nie jesteś gotowy, żeby popełnić błąd, nigdy nie zrobisz nic oryginalnego

 

 

Żywioł to miejsce, w którym to, co kochamy robić spotyka się z tym, w czym jesteśmy dobrzy.

 

Faktem jest, że przy wyzwaniach, przed którymi stoimy, edukacja nie potrzebuje reformy – potrzebuje transformacji. Kluczem do tej transformacji nie jest standaryzacja edukacji, ale jej personalizacja, budowanie osiągnięć na odkrywaniu indywidualnych talentów każdego dziecka, umieszczenie uczniów w środowisku, w którym chcą się uczyć i w którym mogą naturalnie odkryć swoje prawdziwe pasje.

 

Problemem większości z nas nie jest to, że mierzymy za wysoko i nam się nie udaje – ale to, że mierzymy za nisko i odnosimy sukces.

 

Z mojego doświadczenia wynika, że jednym z głównych powodów, dla których tak wielu ludzi uważa, że nie są kreatywni, jest to, że po prostu nie znaleźli swojego środka wyrazu. 

 

Wyobraźnia jest źródłem wszelkich form ludzkich osiągnięć. I jest tą rzeczą, którą, moim zdaniem, systematycznie wystawiamy na szwank poprzez sposób, w jaki edukujemy nasze dzieci i siebie samych.

 

Sir Ken Robinson

 

Ken Robinson na konferencji TED
Ken Robinson na konferencji TED

 

Sir Ken Robinson (ur. 4 marca 1950 r. w Liverpoolu) jest pedagogiem, mówcą, pisarzem oraz uznanym na arenie międzynarodowej specjalistą w dziedzinie edukacji. Jest konsultantem rządów, szkół, uczelni wyższych i organizacji przede wszystkim w sprawach edukacji artystycznej. Stał się także jednym z wiodących propagatorów gruntownych zmian systemów edukacji publicznej. Współpracuje również z firmami jako ekspert w rozwoju kreatywności, innowacyjności i zasobów ludzkich.

Więcej o autorze przeczytasz tutaj

 

 

 

Additional Information

Waga 0.35 kg
ISBN

978-83-65532-23-7

Wydawnictwo

Element

Tytuł oryginału

The Element. How Finding Your Passion Changes Everything

Liczba stron

286

Oprawa

miękka

Wymiary

140 x 210

Miejsce i rok wydania

Gliwice 2017

Język

polski

Język oryginału

angielski

5 reviews for Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko

 1. 5 out of 5

  :

  „Uchwycić Żywioł” to książka pełna inspiracji. Dzięki wielu przewrotnym – ale autentycznym – historiom Robinson przekonuje, że w każdym z nas jest drzemie Żywioł, który czeka na odkrycie.
  Polecam tę książkę każdemu, kto poszukuje swojej drogi, kto w głębi serca czuje, co chciałby robić, ale odkłada to na później. Prawdziwe historie bohaterów tej książki pokazują, że gdy nasze naturalne talenty spotykają się z prawdziwą pasją, zaczynają dziać się niewiarygodne rzeczy…

 2. 5 out of 5

  :

  Gdybym miała jednym słowem określić tę książkę powiedziałabym: inspirująca. Inspirująca do działania, do zmian, do szukania własnych talentów i pasji. Czy warto coś zmieniać, poszukiwać swojego miejsca? Ken Robinson, jeden z czołowych myślicieli oraz mówców w dziedzinie kreatywności i innowacji, udowadnia, że warto. Nie jest to żaden poradnik, jest to mały “drogowskaz”.

 3. 5 out of 5

  :

  Książka “Uchwycić żywioł” Kena Robinsona stała się jednym z kamieni milowych na mojej drodze do odkrywania siebie i swojego miejsca w świecie. Entuzjazm i energia z jakimi autor pisze o odkrywaniu Żywiołu oraz liczne przykłady osób, które za nim podążyły sprawiły, że po prostu nie potrafiłam dłużej siedzieć w miejscu. Tak książka obudziła we mnie tęsknotę za moim Żywiołem i pomogła mi ruszyć w drogę do jego odkrywania. Polecam bardzo!

 4. 5 out of 5

  :

  Przede wszystkim tę książkę się “połyka”:) Przy niej czekanie 1,5 h w poczekalni u lekarza to przyjemność ? Uchwycić żywioł, to książka, która powoduje chwilowe zatrzymanie się, a zarazem daje kopa do działania! Warto przeczytać!?

 5. 5 out of 5

  :

  Tę książkę kupiłam synowi na urodziny, ale szybko musiałam zamówić kolejny egzemplarz – dla siebie. Polecam i to bardzo! 🙂

Dodaj opinię

Możesz lubić także…

33.00  28.00 
Dodaj do koszyka
38.00  29.00 
Dodaj do koszyka
34.50  28.00 
Dodaj do koszyka
35.00  28.00 
Dodaj do koszyka