Wróć do książki
Promocja!

Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko

5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 opinie klienta)

37.00  27.75 

Dzięki tej książce:

 • dowiesz się, jak odkryć swoje naturalne talenty,

 • poznasz historie wybitnych osób, jak Paul McCartney, Meg Ryan, Ridley Scott czy Richard Feynman i dowiesz się, jak odkryli i rozwinęli swoje mocne strony,

 • nauczysz się, jak przejść od tego, co robisz teraz, do tego, czym chcesz się zajmować,

 • zrozumiesz, jak rozwijać swoją kreatywność,

 • dowiesz się, jak pomóc swoim dzieciom czy uczniom rozpoznać ich talenty i wybrać drogę,

 • przekonasz się, że robienie tego, co kochasz i w czym jesteś dobry naprawdę jest możliwe

Opis produktu

Ken Robinson – Uchwycić Żywioł. O tym,  jak znalezienie pasji zmienia wszystko

Czy jesteś w swoim Żywiole?

Czy znasz swoje naturalne talenty?

Czy odkryłeś pasję?

Czy wiesz, jakie są największe uzdolnienia Twoich dzieci?

 

 

O tym, jak Uchwycić Żywioł zmienia wszystko

 

Książka Uchwycić Żywioł jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ bez niej Wydawnictwo Element pewnie nigdy by nie powstało. Miałem 21 lat, studiowałem prawo i byłem pewien, że nie chcę być prawnikiem. Na różne sposoby szukałem zajęcia, które dałoby mi większe poczucie spełnienia, sensu i satysfakcji. Wtedy nauczycielka angielskiego podesłała mi link do wykładu Kena Robinsona na konferencji TED zatytułowanego “Czy szkoły zabijają kreatywność?“. Byłem zafascynowany – nauczyciel i profesor wyższej uczelni w niezwykle inspirujący sposób mówił, że szkoły zabijają w młodych ludziach umiejętności kluczowe w życiu w XXI wieku i nie pozwalają większości uczniów odkryć ich wrodzonego potencjału.

 

Kiedy dowiedziałem się, że autor właśnie wydał książkę, od razu ją zamówiłem. Książka Uchwycić Żywioł zmieniła wszystko. Porzuciłem studia i kierując się radami autora zacząłem szukać swoich mocnych stron. Poszukiwania zaprowadziły mnie ostatecznie do wydawania książek. Wydawnictwo nazywa się Element, ponieważ taki jest oryginalny tytuł tej książki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak to wszystko się wydarzyło, zapraszam do przeczytania tego tekstu.

 

 

Co znajdziesz w środku?

 

Twój Żywioł to miejsce, w którym naturalne talenty spotykają się z pasją. Kiedy ludzie są w swoim Żywiole, czują się prawdziwie sobą, są szczęśliwi i dochodzą do największych osiągnięć.

 

Ken Robinson przez całą karierę pracował jako pedagog: nauczyciel, wykładowca, a także reformator systemów edukacji. Jest głęboko przekonany, że każdy z nas rodzi się z ogromnym pokładem naturalnych talentów. Niestety wielu z nas ich nie odkrywa, a jedną z głównych przyczyn jest edukacja.

 

Z tej książki dowiesz się:

 

 • Czym jest Żywioł?
 • Co możesz zrobić, żeby odkryć swoje naturalne talenty i pasje?
 • Jak rozwijać swoją kreatywność?
 • Jak lepiej poznać siebie i swoje mocne strony?
 • Gdzie szukać pomocy?
 • Jak pomóc swoim dzieciom odkryć ich talenty?
 • Co wszyscy możemy zrobić, żeby zmieniać edukację?

 

Znajdziesz tu także mnóstwo inspiracji. Osią książki jest kilkadziesiąt wywiadów, które Ken Robinson przeprowadził specjalnie na jej potrzeby. Autor rozmawiał z osobami, które kochają to, co robią i są w tym bardzo dobre i pytał, jak udało im się znaleźć się w swoim Żywiole. W Uchwycić Żywioł przeczytasz o tym, w jaki sposób

 

Paul McCartney,

Meg Ryan,

Riddley Scott,

Richard Feynman,

Richard Branson

Matt Groening czy

Aaron Sorkin

odkryli swój talent, jak radzili sobie w szkole, kto im pomógł, jakie cechy i umiejętności okazały się dla nich kluczowe i jak udało im się uczynić ze swojej pasji sposób na życie.

 

 

Ken Robinson o książce – fragment wstępu

 

Gorąco wierzę, że wszyscy rodzimy się z ogromnym pokładem naturalnych zdolności i że tracimy kontakt z wieloma z nich, w miarę jak spędzamy coraz więcej czasu w świecie. Jak na ironię, jedną z głównych przyczyn jest edukacja. Rezultat jest taki, że wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nie dowiaduje się, co tak naprawdę mogliby osiągnąć. (…)

 

 

Napisałem “Uchwycić Żywioł”, żeby nakreślić bogaty obraz ludzkich zdolności, kreatywności i korzyści, jakie płyną dla nas wszystkich z połączenia się we właściwy sposób z naszymi indywidualnymi talentami i pasjami. Ta książka mówi o rzeczach, które są fundamentalne dla naszego życia i dla życia naszych dzieci, uczniów i ludzi, z którymi pracujemy. (…)

 

 

Ta książka jest hymnem na cześć zapierającego dech w piersiach bogactwa ludzkiego talentu i pasji. Aby zrobić najlepszy użytek z siebie samych i z siebie nawzajem, musimy pilnie przyjąć bogatszą koncepcję ludzkich zdolności. Musimy uchwycić Żywioł. 

Ken Robinson, Uchwycić Żywioł

 

 

Dla kogo jest ta książka?

 

Dla młodych ludzi, którzy skończyli szkołę lub studia i nie wiedzą, co robić dalej.

Dla każdego, kto czuje, że powinien robić w życiu coś innego, co dałoby mu więcej spełnienia i satysfakcji.

Dla osób, które uważają, że nie są kreatywne i nie mają żadnych talentów.

Dla rodziców, którzy czują, że szkoła nie rozwija potencjału ich dzieci i chcą im pomóc.

Dla nauczycieli, którzy szukają inspiracji i przykładów, by prowadzić swoich uczniów w ich drodze.

 

 

Sir Ken Robinson

 

Ken Robinson na konferencji TED
Ken Robinson na konferencji TED

 

Sir Ken Robinson (ur. 4 marca 1950 r. w Liverpoolu) jest pedagogiem, mówcą, pisarzem oraz uznanym na arenie międzynarodowej specjalistą w dziedzinie edukacji. Jest konsultantem rządów, szkół, uczelni wyższych i organizacji przede wszystkim w sprawach edukacji artystycznej. Stał się także jednym z wiodących propagatorów gruntownych zmian systemów edukacji publicznej. Współpracuje również z firmami jako ekspert w rozwoju kreatywności, innowacyjności i zasobów ludzkich.

Więcej o autorze przeczytasz tutaj

 

 

Uchwycić Żywioł – cytaty

 

Żywioł to miejsce, w którym to, co kochamy robić spotyka się z tym, w czym jesteśmy dobrzy.

 

Faktem jest, że przy wyzwaniach, przed którymi stoimy, edukacja nie potrzebuje reformy – potrzebuje transformacji. Kluczem do tej transformacji nie jest standaryzacja edukacji, ale jej personalizacja, budowanie osiągnięć na odkrywaniu indywidualnych talentów każdego dziecka, umieszczenie uczniów w środowisku, w którym chcą się uczyć i w którym mogą naturalnie odkryć swoje prawdziwe pasje.

 

Problemem większości z nas nie jest to, że mierzymy za wysoko i nam się nie udaje – ale to, że mierzymy za nisko i odnosimy sukces.

 

Z mojego doświadczenia wynika, że jednym z głównych powodów, dla których tak wielu ludzi uważa, że nie są kreatywni, jest to, że po prostu nie znaleźli swojego środka wyrazu. 

 

Wyobraźnia jest źródłem wszelkich form ludzkich osiągnięć. I jest tą rzeczą, którą, moim zdaniem, systematycznie wystawiamy na szwank poprzez sposób, w jaki edukujemy nasze dzieci i siebie samych.

Uchwycić Żywioł – Ken Robinson – inni o książce

 

Zawarte w tej książce koncepcje o odkrywaniu prawdziwego, najlepszego „ja”, zmieniają życie

Stephen R. Covey, autor 7 nawyków skutecznego działania

 

Dziś, kiedy świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, organizacje, szkoły, a zbyt często także nasze umysły zą zamknięte w nawykach przeszłości. Skutkiem jest ogromne marnotrawstwo talentów. „Uchwycić Żywioł” to żarliwy i przekonujący apel, by zacząć myśleć inaczej o nas samych i o tym, jak sprostać przyszłości

Alvin Toffler, autor Szoku przyszłości

 

Genialne i niezwykle ważne spojrzenie na kreatywność oraz na drogę do sukcesu w zglobalizowanym świecie jutra

Harry Lodge, współautor Bądź młodszy za rok

 

Ken Robinson to niezwykły człowiek, który jak mało kto potrafi spojrzeć na Ciebie tak, że czujesz się swobodnie i dobrze. Jestem dumna, że mogłam znaleźć się w tej książce jako jedna z osób, które uchwyciły swój Żywioł. Ta książka pomoże Ci dokładnie określić drogę, jaką wszyscy musimy przejść, by osiągnąć to, co w nas najlepsze

Gillian Lynne, choreograf, współautorka oper Koty i Upiór w Operze

 

 

Dodatkowe informacje

Waga 0.35 kg

2 reviews for Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko

 1. 5 out of 5

  :

  „Uchwycić Żywioł” to książka pełna inspiracji. Dzięki wielu przewrotnym – ale autentycznym – historiom Robinson przekonuje, że w każdym z nas jest drzemie Żywioł, który czeka na odkrycie.
  Polecam tę książkę każdemu, kto poszukuje swojej drogi, kto w głębi serca czuje, co chciałby robić, ale odkłada to na później. Prawdziwe historie bohaterów tej książki pokazują, że gdy nasze naturalne talenty spotykają się z prawdziwą pasją, zaczynają dziać się niewiarygodne rzeczy…

 2. 5 out of 5

  :

  Gdybym miała jednym słowem określić tę książkę powiedziałabym: inspirująca. Inspirująca do działania, do zmian, do szukania własnych talentów i pasji. Czy warto coś zmieniać, poszukiwać swojego miejsca? Ken Robinson, jeden z czołowych myślicieli oraz mówców w dziedzinie kreatywności i innowacji, udowadnia, że warto. Nie jest to żaden poradnik, jest to mały “drogowskaz”.

Dodaj opinię

20 − 19 =

Możesz lubić także…