“Uchwycić Żywioł” – 10 inspirujących cytatów Kena Robinsona

Z okazji urodzin Kena Robinsona przygotowaliśmy dla Was nie tylko promocję, ale też garść inspiracji. Zapraszamy do lektury wspisu “Uchwycić Żywioł” – 10 inspirujących cytatów Kena Robinsona. Mamy nadzieję, że zmotywują Was do działania i pozwolę uchwycić Żywioł, który drzemie w każdym z nas 😉

 

 

1. Bycie w swoim Żywiole zależy od odnalezienia naszych własnych, charakterystycznych talentów i pasji. Dlaczego większość ludzi ich nie znalazła?

 2.  Co zrobią nasze dzieci, jeśli nadal będziemy przygotowywać je do życia, wykorzystując stare modele edukacji?

3. Obecne systemy nakładają także silne ograniczenia na to, jak uczą nauczyciele i jak uczą się uczniowie.

 

Ken Robinson Uchwycić Żywioł

 

 

4. Żywioł jest miejscem, w którym spotykają się Twoje naturalne uzdolnienia i osobiste pasje.

 

5. Kiedy jesteś w swoim Żywiole, czujesz, że robisz to, co powinieneś robić i jesteś tym,

kim powinieneś być.

 

6. Jeśli nie jesteś gotowy, żeby popełnić błąd, nigdy nie zrobisz nic oryginalnego.

 

7. Gorąco wierzę, że wszyscy rodzimy się z ogromnym pokładem naturalnych zdolności i że tracimy kontakt z wieloma z nich, w miarę jak spędzamy coraz więcej czasu na świecie. Jak na ironię, jedną z głównych tego przyczyn jest edukacja.

 

 

8. Edukacja to system, który ma rozwinąć nasze naturalne zdolności i umożliwić nam poradzenie sobie w świecie. Zamiast tego tłumi indywidualne talenty i zdolności bardzo wielu uczniów i zabija ich motywację do nauki.

 

9. Wszystkie dzieci zaczynają swoją drogę przez szkołę z wspaniałą wyobraźnią i płodnymi umysłami.

 

10. Wielu ludzi odkłada na bok swoje pasje, by podążać za rzeczami, na których im nie zależy w imię finansowego bezpieczeństwa. Jednak faktem jest, że praca, którą podjąłeś, bo jest „dobrze płatna”, może łatwo zniknąć w nadchodzącej dekadzie. Jeśli nigdy nie nauczyłeś się myśleć twórczo i zgłębiać swoich prawdziwych zdolności, co wtedy zrobisz?

Jeśli szukasz więcej inspiracji, zapraszamy do lektury fragmentów “Uchwycić Żywioł” 🙂

(Żródło cytatów: Ken Robinson “Uchwycić Żywioł”, Wydawnictwo Element 2017).


 

Ken Robinson – “Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko”

 

“Uchwycić Żywioł” to do tej pory najgłośniejsza książka Robinsona. Ken zapowiedział ją już w wykładzie “Czy szkoły zabijają kreatywność?”, wspominając, że pisze książkę o tym, w jaki sposób ludzie odkrywają swoje naturalne talenty i pasje.

Inspiracją do jej napisania była historia Gillian Lynne – tancerki i choreograf, od której rozpoczyna rozdział pierwszy. Ken Robinson przeprowadził wywiady z kilkudziesięcioma osobami wiodącymi w swoich dziedzinach – jak na przykład Paul McCartney, Ridley Scott, Meg Ryan, Richard Branson, Aaron Sorkin czy Matt Groening. Rozmawiał z nimi o tym, jak udało im się odkryć i rozwinąć swoje naturalne talenty i pasje oraz znaleźć się w swoim Żywiole.

Książka jest przetłumaczona na ponad trzydzieści języków, była notowana na liście bestsellerów New York Timesa oraz ma status międzynarodowego bestsellera.

 

w kategorii: blog
Powrót